samochody dla dzieci
Szukasz samochodu dla swojego dziecka Sprawdź, które warto zwrócić pod uwagę

Szukasz samochodu dla swojego dziecka Sprawdź, które warto zwrócić pod uwagę

W zasadzie to każdy mały kierowca chce zasiąść za kierownicą swojego własnego auta. W związku z tym, samochody dla dzieci elektryczne są doskonałym pomysłem na prezent. Ich popularnie nie słabnie, a modeli cały czas przybywa. Zabawki tego typu są bezpieczne całkowicie i dają użytkownikom najmłodszym sporo frajdy. Sprawdźmy, na który samochód zwrócić szczególną uwagę.

Jakie samochody elektryczne są dostępne na rynku?

Gdy przymierzamy się do zakupu elektrycznego samochodu dla dziecka, to musimy określić, jaki konkretnie typ samochodu będzie maluszkowi odpowiadał najbardziej. Możemy wybierać spośród konstrukcji zarówno jednoosobowych, jak i dwuosobowych. Najczęściej samochody elektryczne są zasilane akumulatorami 12 oraz 24 V.

Samochody jednoosobowe i dwuosobowe

Pojazdy elektryczne jednoosobowe są najpopularniejszym typem samochodów na akumulator dla dzieci. Dzięki przenoszeniu jedynie samego ciężaru małego kierowcy rozpędzać się mogą do znacznie większych prędkości. Na samochodach elektrycznych znajdziemy informacje z wiekiem dziecka, dla którego jest ono przeznaczone. Przykładowo sprzęt, który jest zasilany akumulatorem 6 V, może jechać z prędkością 3 km/h. Dla dzieci nieco starszych jednoosobówki rozpędzą się do prędkości 7 lub nawet 10 km/h

Z kolei pojazdy dwuosobowe na akumulator to już znacznie większe konstrukcje. Udźwigną one spokojnie kierowcę, jak i pasażera. Samochody tego typu sprawdzają się idealnie, gdy mamy dwójkę dzieci. Dzieci zamieniać się mogą miejscem za kierownicę i razem mogą mknąć po placach zabaw, parkach, a także po działce. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że pojazdy dwuosobowe to nieco większy wydatek. W przypadku tych samochodów mamy do czynienia z akumulatorem 12 V 7 Ah. Mają najczęściej dwa silniki o mocy 45 W i są w stanie się rozpędzić do 5 km/h.

Musimy przyznać, że samochody tego typu robią wrażenie nie tylko na dzieciach, ale także na osobach dorosłych.